Muz Hakkında 10 Şey

Muzun beslenme açısından zengin olduğunu herkes bilirler, ancak muz kabukları söz konusu olduğunda, insanlar genellikle herhangi bir kullanımının olmadığını düşünürler, doğrudan çöp tenekesine atılırlar, aslında muzların tümü tam bir eczanedir, muz kabuğunu direk Atmadan önce muz kabuğunun etkileri nelerdir okuyalım bakalım 🤔
Muz kabuğu etkisi

1, pürüzsüz cilt nemlendirici
Yüzü cildi kuru olan kişi muz kabuğunun iç kısmı (muz kabuğu iç tarafı yüz cildine yapıştırma şekilde) yaklaşık 10 dakika bekletin ve sonradan yıkayın. Böyle kullanırken daha sonra sizi yüz maskesi satın almaktan kurtarır. Ayrıca yüz maskelerinden daha güçlüdür ve doğaldır. Kimyasal içerikli yüz maskelerinin etkisinden daha iyidir.

2, el ve ayak cilt soyulması ve çatlaklarını tedavi eder.
El ve ayaklarınızı sıcak suyla yıkadıktan sonra, ellerin ve ayakların cildinin ayrılmasını önlemek için muz kabuğunun iç tarafını ellerin ve ayakların üzerine sürün. Zaten ciltte çatlak soyulma varsa, muz kabuğunu doğrudan birkaç kez sürerek ovaladığınızda el ve ayaktaki çatlak ve cilt soyulmasını tedavi eder.

3, kaşıntı tedavisi
Muz kabuğunda bölünen maddeler bakteri ve mantarların büyümesini engelleme etkisine sahiptir. Deneyler, mantar kabuğu veya mantarların neden olduğu cilt kaşıntılarını ve beriberi tedavi etmek için muz kabuğunun kullanılmasının mükemmel olduğunu göstermiştir.

5. yüksek tansiyonu tedavi eder.
30 ila 60 gram muz kabuğu kaynatılıp içildiğinde yüksek tansiyonu tedavi eder.

5. inme ( felç) be kalp hastalığımı önler.
Taze muz kabuğunu a30 grami kaynatılıp ve normal çay yerinde kullanıldığında, kan damarlarını genişletebilir ve felç ve kalp hastalığını önler.

6. Muz kabuğu siğilleri tedavi eder.
Siğiller yüzeyine muz kabuğunu sürüldüğünde siğiller yavaş yavaş yumuşacıktan sonra kendiliğinden kaybolur. Bu usul ile yüz, göz çevresindeki, vücuttaki, genetik bölgelerdeki siğillere sürüp siğiller yumuşadığında parmakla sıkıştırıldığında ( sivilce patlatmış gibi) siğiller kaybolmakla kalmadan tekrarlanmaz.

7. Behçet hastalığı, ağız yaralarını tedavi eder.
Muz kabuğunu Behçet hastalığı ve ağız yaralarını tedavi etmekte iyi derecede bitkisel ilaçtır. Bu usulü ağız boşluğu hastalıkları hekimleri bile size anlatmayan gizli formüldür. Uygun miktarda muz kabuğu ile esmer şeker beraber miktarda yenildiğinde ağız boşluğu yaraları, Behçet hastalığını tedavi eder. Kabızlığı önler.

8. Yel kaynaklı diş ağrısına şifadır.
Muz kabuğunu yıkayın, tavaya biraz nöbet şekeri ilave edilir ve biraz su ekleyip ve pişirip Günde 2 kez içilirse yelden kaynaklı dış ağrısına şifa olur.

9. Sarhoşluğu giderir.
60 gram muz kabuğu kaynatılıp içilirse sarhoşluğu giderir.

10. Kaşıntı hastalığını tedavi eder.
muz kabuğu terkibinde bakteriyellerinin çoğalmasına engel olan maddeler olup. Yeni Muz kabuğunu kaşınan cilt yüzeyine sürmeyi yada kaynatıp cildi yıkamayı belli süreç tekrar tekrar devam ederse, kaşıntı hastalığı tedavi eder.

Muz kabuğunun faydaları tarafları çoktur. Muz seven arkadaşların muz kabuğunun faydalı taraflarınıda öğrenesi gerekir.